Rüyada Sahabe Görmek

Rüya Tabirleri Ara

Rüyada Sahabe görmek

Hz. Muhammet (SAV) arkadaşlarından yani sahabelerinden birini veya bir kısmını görmek evla kişilerden olacağınıza ve münzevi bir hayat yaşamayı tercih edeceğinize işaret eder.

Efendimizin sahabelerinden birini görmek ve onunla münasebet kurmak veya ona akıl danışmak iyi ve aynı zamanda bilge kişilerden nasihat alacağınıza delalet eder. Başka bir rivayete göre rüyada sahabe görmek dini bütün kimselerden bir hayır göreceğinize işinizde ve ticaretinizde siz kolaylıklar sağlayacaklarının göstergesidir.

Hz Muhammet’in arkadaşlarından yani sahabelerden birinin iltifatına nail olmak dini bütün büyüklerinizin rızasını kazanacağınıza ve dini bütün biri olma yolunda yol bulunduğunuz mertebeden bir üst mertebeye çıkacağınıza işaret eder.

Eğer rüyanızda sahabelere su verdiğinizi gördüyseniz hayra ve barışa yönelik işler yapmak suretiyle sevap kazanacağınıza veya uzun süredir beklediğiniz bir işin veya bir anlaşmanın hayırlı bir şekilde sonuçlanacağına işaret eder.

Rüyada sahabelerden birinin size Kuran uzattığını görmek hem dünyevi hayatta hem de ahiret hayatında mertebesinin yükseleceğine dünyevi hayatta malının artacağına, zengin ve ferah gün yüzü göreceğine delalet eder. Rüyada sahabeyi güzel halde gördüyseniz, sahabenin din yolunda geçtiği yollara benzer hayırlı güzel yollardan geçeceğinize işaret eder.

Rüyanızda sahabeler size sırtını döndüyse, sizi görmezden gelip yok saydıysa, gören kimsenin, dini bütün biri sizi yaşadığınız hayat tarzı yüzünden kınayacak ve sizi ötekileştirecek demektir. Sahabelerden birini veya hepsini sağ görmek, etrafınızda kendi iş ve ahlakınızda bir yığın insanla birlikte bir grup olacaksınız ve o grupla büyük işler yapıp büyük fikirler meydana çıkaracaksınız demektir.

Rüyada sahabe olarak seçildiğini duymak ya da sahabe olduğunu görmek işinde çok ciddi bir pozisyona beklemediği bir anda terfi alacağına ya da işinde çok büyük bir başarı kazanacağına işaret eder.

Tam Sürüm