Rüyada İdrar Yapmak Görmek

Rüya Tabirleri Ara

Rüyada İdrar Yapmak görmek

İmam Cafer Sadık: Rüyada idrar yapmak; zenginlik… Fakir için; rahatlık… Hasta için; şifa… Esir veya tutuklu için; özgürlük… Gurbettekiler için; vatana dönüş…

İş sahipleri için; görevinden azledilmeye… Hükümdar için; ecele… Yönetici için; işinden azledilmeye... Tacir için; ticarette zarara uğramaya işaret eder.

Allame Meclisî: İdrar yaptığınızı görmek; sıkıntılardan kurtulmaya… Pijamaya idrar yaptığınızı görmek; hayra delalet eder.

İbn-i Sîrîn: Olmadık bir yere idrar yapmak; üzüntülüyseniz üzüntünüzden, borçluysanız borcunuzdan kurtulacağınıza… Meçhul bir yere idrar yapmak; o yöre halkından bir bayanla evleneceğinize…

İdrar yerine kan aktığını görmek; bedensel özürlü bir çocuğunuz olacağına… Yaptığınız idrarın kuru bir araziye aktığını görmek; bedensel özürlü bir çocuğunuz olacağına işarettir.

Kirmanî: Bir kuyuya idrar yapmak; birinin malıyla helal rızk elde edeceğinize… Bir yere idrar yapmak; Kur’an okuyan âlim bir evlada sahip olacağınıza…

İdrar yaptıktan sonra halkın idrarınızı mesh ettiğini görmek; âlim, bilge ve öncü bir evlada sahip olacağınıza işarettir.

Cabir Mağribî: Mescide idrar yapmak; malınızı başkası için harcayacağınıza… İdrar yaparken elbisenizin ıslandığını görmek; malınızı evladınız için harcayacağınıza işarettir.

İsmail Eş'as: Kendi evinizde, bulunduğunuz yere idrar yapmak; malınızı hanımınız için harcayacağınıza ve eksilen malın yerini dolduracağınıza işarettir. "De ki: Rabbim, kullarından dilediğine bol rızk verir ve (dilediğinden de) kısar. Siz hayra ne harcarsanız, Allah onun yerine başkasını verir. O, rızk verenlerin en hayırlısıdır.”[125]

Çağdaş Ulema: İdrar yapmak; durumunuzun iyiye gideceğine… İdrar içmek; sağlığınızı kaybedeceğinize… Yatağa idrar yapmak; nefsinizle mücadele edeceğinize ve dindar olmaya çalışacağınıza işarettir.

Tam Sürüm